نشان آنلاين : نظر يك نماينده مجلس درباره كشتي گرفتن با اسرائيلي‌ها
چهارشنبه، 16 اسفند 1396 - 12:16 کد خبر:76175
ورزش > كشتي - مصطفي كواكبيان در گفت‌وگو با عصر ايران گفت: مي‌توانيم در ميادين ورزشي با ورزشكاران اسرائيلي مسابقه بدهيم و مرگ بر اسرائيل هم بگوييم و اشكالي نيز ندارد.

نشان آنلاين:


مصطفي كواكبيان عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حاشيه هاي ايجاد شده در فدراسيون كشتي در مورد رقابت ايران و اسراييل  و استعفاي رسول خادم رييس اين فدراسيون گفت: من با برخي از سخنان رسول خادم موافقم و معتقدم كه ما بايد در جمهوري اسلامي تكليف‌مان را با اين گونه موضوعات يكبار براي هميشه مشخص كنيم .

نماينده مردم تهران در خانه ملت در گفت‌وگو با عصر ايران ادامه داد: كشوري در دنيا نيست كه در مسابقات جهاني و بين المللي بخواهد مقابل حريف عقب نشيني كند و اين گونه عقب نشيني با مقررات فدارسيون‌هاي بين المللي هم مطابقت نمي كند.

عضو كميسيون امنيت ملي خاطر نشان كرد: ما بايد اين موضوع  كه مسابقه دادن با يك فرد وابسته به رژيم صهيونيستي به معناي به رسميت شناختن اسرائيل نيست را در جامعه جابيندازيم. آن وقت مي‌توانيم مسابقه هم بدهيم و مرگ بر اسرائيل هم بگوييم و اشكالي نيز ندارد.

كواكبيان ادامه داد: در حال حاضر خود فلسطيني ها نيز با افراد تبعه اسرائيل در ميادين ورزشي مسابقه مي دهند. متاسفانه ما تابويي درست كرده‌ايم  كه به محض مسابقه دادن گويا ما رژيم صهيونيستي را به رسميت مي شناسيم.

اين نماينده اصلاح طلب مجلس افزود:  اگر مسابقه دادن به اين مفهوم است كه ما نيز موافقيم اصلا مسابقه ندهيم ولي مسابقه دادن اساسا اين مفهوم را ندارد.

عضو فراكسيون اميد با بيان اينكه بايد اين قصه بايد حل شود گفت: خود كساني كه دست اندركار ورزش هستند مي دانند كه ما از اين جريان خيلي ضربه خورده ايم البته بايد از ورزشكاراني كه فداكاري مي‌كنند و مسابقه نمي‌دهند تقدير كرد ولي اگر براي همين ورزشكاران زمينه فراهم شود مي توانند موفقيت هاي بزرگي را براي كشور كسب كنند كه به نفع ملت ايران است.

 

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس خاطرنشان كرد: مشكل اين است كه ما اين را جا انداخته ايم كه مسابقه دادن با افراد تبعه اسرائيل  به معناي به رسميت شناختن رژيم صهيونيستي است و بايد اين مشكل را حل كنيم چراكه چنين گذاره‌اي  اساسا غلط است.