نشان آنلاين : مرگ مشكوك بازيگر متهم به آزار جنسي
شنبه، 19 اسفند 1396 - 14:14 کد خبر:76292
فرهنگ > سينما - پيكر بي جان جو مين-كي بازيگر سرشناس سينماي كره جنوبي در زيرزمين خانه‌اش پيدا شد. او چندي پيش به آزار جنسي ۸ زن متهم شده بود.

نشان آنلاين:


به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، جو مين-كي بازيگر سرشناس سينماي كره جنوبي كه در جريان فراگير شدن هشتگ «MeToo» از سوي ۸ زن به آزار جنسي متهم شد، از دنيا رفت.

افشاگري عليه اين بازيگر ماه پيش شروع شد و طي آن دانشجويان دانشگاهي كه مين‌-كي در آن تدريس مي‌كرد، او را متهم به آزار جنسي كردند.

پيكر بي‌جان اين بازيگر در زيرزمين خانه او در شهر سئول پيدا شده است.

پليس اعلام كرده بود كه هفته آينده درباره اتهامات مطرح شده از اين بازيگر ۵۲ ساله بازجويي خواهد كرد. او بيش از همه براي بازي در آثار تلويزيوني مشهور بود اما بازي در چند فيلم سينمايي را نيز در كارنامه داشت.

اين بازيگر در آغاز امر اتهامات مطرح شده را رد كرد اما پس از آن با انتشار بيانه‌اي از زناني كه او را متهم كردند عذرخواهي كرد.

در چند وقت گذشته چندين چهره‌ سرشناس در كره‌جنوبي به آزار و سوءاستفاده جنسي متهم شده‌اند. يكي از سرشناس‌ترين اين چهره‌ها كيم كي-دوك كارگردان سرشناس سينماي كره جنوبي بود كه به تجاوز متهم شده است.

از ديگر چهره‌هاي سرشناس مي‌توان به كو اون شاعر سرشناس كره‌اي اشاره كرد كه او نيز به آزار يكي از شاعران همكارش متهم شده است.

منبع: بي‌بي‌سي / ۹ مارس