نشان آنلاين : حمله موتلفه به اصلاح‌طلبان/ حبيبي: يك جريان هر روز آدرس غلط به مردم مي‌دهد
یکشنبه، 21 مرداد 1397 - 12:32 کد خبر:80886
سياست > احزاب و شخصيت‌ها - ايلنا نوشت:‌دبيركل حزب موتلفه اسلامي با بيان اينكه اكثريت مسئوليت‌هاي اجرايي در پنج ساله اخير در اختيار اصلاح‌طلبان بوده است، گفت: اصلاح‌طلبان مسئول اصلي مشكلات پديد آمده در كشور هستند.

نشان آنلاين:

 


محمد نبي حبيبي در پايان نشست دبيران حزب موتلفه اسلامي با اشاره به پيشنهاد ترامپ براي مذاكره، گفت: قبل از اجراي تعهدات قبلي و پرداخت غرامت ها از طرف آمريكا، مذاكره بي معني است.

وي اظهار كرد: ترامپ نياز به عكس يادگاري با مسئولين ايراني دارد. با اين عكس هيچ مشكلي در روابط دو كشور حل نمي شود مثل عكس يادگاري كه ترامپ با رهبر كره شمالي يا رئيس جمهور روسيه گرفت و هيچ مسئله اي هم در اين ملاقات ها حل نشد. رفتار ترامپ با يك پيمان بين‌المللي كه امضاي ۵ قدرت جهاني پاي آن است، به گونه اي است كه باب هرگونه مذاكره و گفتگو را حداقل تا موقع حضور وي در كاخ سفيد بسته است.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي تصريح كرد: ما بايد ايمان داشته باشيم كه طبق سنن الهي آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند و ترامپ با نقص عهد خود پاي در مهلكه‌اي گذاشته است كه از آن نجات پيدا نخواهد كرد.

حبيبي با اشاره به برگزاري مانور قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در تنگه هرمز گفت: برگزاري اين مانور نشان داد پيامي كه ترامپ مي تواند از ايران بشنود فقط مقاومت، مقاومت و مقاومت است.

وي تاكيد كرد: ملت ايران همانند ۴۰ سال گذشته همچنان پاي آرمان‌هاي اسلامي و انقلاب ايستاده است و توطئه‌هاي دشمن را خنثي خواهد كرد.

حبيبي با اشاره به گفتگوي تلويزيوني روحاني، گفت: متاسفانه رئيس جمهور مطالبي را مطرح كرد كه ربطي به مسائل مردم نداشت. او بايد از وضعيت پديدآمده در بازار ارز، طلا، خودرو و نيز موضوع احتكار كالاهاي مورد نياز مردم عذرخواهي مي كرد و مسئولين ذيربط را بازخواست و قول ترميم كابينه را مي داد.رفراندوم موضوعيتي ندارد

وي تاكيد كرد: موضوع رفراندوم ربطي به موضوعات مبتلا به جامعه ندارد، مردم اكنون از دولت در برابر عربده كشي‌ها و زياده خواهي‌هاي آمريكا دفاع مي كنند. رئيس جمهور بايد از اين حمايت براي پيشبرد سياست‌هاي خود استفاده كند.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي تاكيد كرد: ما در كشور بن بست نداريم اما مشكلات لاينحلي داريم كه بايد با سرپنجه تدبير حل شود. يك جريان هر روز مشكل آفريني مي كند و آدرس غلط به مردم و جامعه مي دهد.

حبيبي برخورد با فساد در هر مرتبه اي را ضروري دانست و گفت: مردم واقعا منتظر يك برخورد جدي با مفسدين هستند، سازمان تعزيرات كه زير نظر دولت است بايد در اين مقطع فعال شود و به اين مطالبه مردمي پاسخ دهد.

وي تاكيد كرد: در نمازهاي جمعه سراسر كشور شعار مرگ بر غارتگر بيت المال تبديل به يك شعار ملي شده است، دولت و قوه قضائيه بايد پاسخگوي اين مطالبه مردمي باشند.

حبيبي با اشاره استيضاح وزير كار گفت: آنچه مردم از راديو مجلس مستقيماً شنيدند نمود يك بداخلاقي در جريان استيضاح بود. در عين حال كه استيضاح حق مجلس است.

وي ادامه داد: مجلس بايد در مورد كاركردهاي دولت در زمينه هاي ارز، طلا و خودرو و افزايش بي رويه قيمت كالا شفاف سازي و روشنگري كند.

اصلاح‌طلبان مسئول اصلي و مستقيم مشكلات پديد آمده هستند

دبيركل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به اظهارات اخير رئيس دولت اصلاحات در مورد مشكلات مردم و راه حل‌هاي او، گفت: اصلاح‌طلبان مسئول اصلي و مستقيم مشكلات پديد آمده هستند. عده اي از آنها با حقوق‌هاي نجومي به بي عدالتي در جامعه دامن زدند ضمن اينكه كار چنداني براي مردم نكردند؛ مشكلات اقتصادي پديد آمده به گردن آنهاست.

حبيبي ادامه داد: به آقاي رئيس دولت اصلاحات بايد گفت اكثريت مسئولين اجرايي كشور در ۵ ساله اخير در دولت اصلاح‌طلبان بوده‌اند؛ ربط دادن اين مشكلات به حصر هيچ پشتوانه منطقي ندارد.

وي گفت: نمايندگان جنبش سبز و اصلاح طلبان در فتنه۸۸ به گنگره آمريكا و پارلمان اروپا رفتند و خواستار تشديد تحريم ها شدند. اكنون كه با بدعهدي آمريكا قرار است تحريم ها تشديد شود، رئيس دولت اصلاحات خواستار آزادي كساني شده است كه در پيدايش و تشديد تحريم ها نقش مهم و تعيين كننده داشتند.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود به جنايت جنگي عربستان در يمن اشاره كرد و گفت: سياست كودك‌كشي عربستان با آمريكا در يمن بجايي رسيده است كه دانش آموزان بي گناه را با بمب و موشك قتل عام مي‌كنند. نفرت جهاني از اين جنايت بحدي است كه حتي صداي سازمان ملل را هم در آورده است.

وي با اشاره به تحريم هاي جديد آمريكا تصريح كرد: روز اول تحريم قيمت دلار و طلا افزايش پيدا نكرد بلكه كاهش هم يافت، آمريكا از اين سياست تجاوزكارانه نصيبي ندارد. آمريكا در حال حاضر اجماع جهاني عليه ايران را ندارد. برخي از كشورهاي اروپايي، چين، روسيه، هند، تركيه و بسياري از كشورها صريحاً اعلام كرده‌اند تحريم ها را رعايت نمي‌كنند و به مراودات اقتصادي خود با تهران ادامه مي دهند.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي گفت: دهها راه حل اقتصادي در داخل و خارج وجود دارد كه مي شود تحريم‌ها را دور زد. ديپلماسي خارجي دولت بيش از هر زمان بايد فعال باشد و تعامل سازنده با جهان بويژه شرق در دستور كار قرار داشته باشد، دولت با اراده انقلابي و كار جهادي قطعاً مي تواند از اين مرحله به سلامت عبور كند.

حبيبي تاكيد كرد: دولت بايد به هشدارهاي مراجع و توصيه هاي ائمه جمعه و نخبگان اقتصادي توجه كند و آن را جدي بگيرد.

حبيبي افزود: كشور را مي توان در وضعيت هاي متفاوت اداره كرد با توكل به خدا و همت مردم و استفاده از همه ظرفيت هاي كشور مي توان موفق بود، اين كار نياز به مديريت كارآمد، و بدور از شبكه هاي سودجو و شبكه هاي نفوذي دارد.