نشان آنلاين : باور غلط كه مي‌تواند به راحتي شما را در طبيعت به كشتن بدهد
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 11:34 کد خبر:88013
آيا تا به حال فكر كرده‌ايد كه اگر در جايي گير بيفتيد و نتوانيد تا چند روز خودتان را نجات بدهيد و يا اينكه مجبور باشيد تا رسيدن تيم نجات، زنده بمانيد، چه كار بايد بكنيد؟ در اينجور مواقع ضمن اينكه بايد اصول اوليه‌ي حفظ بقا را بلد باشيد، بايد از افسانه‌هاي مربوط به اين مقوله هم خبر داشته باشيد تا در دام شايعات و تفكرات اشتباه نيفتيد و جانتان را بيشتر از اين به خطر نياندازيد.

نشان آنلاين:

 


۱۲ باور غلط كه مي‌تواند به راحتي شما را در طبيعت به كشتن بدهد

 

۱۲- غذا


بايد سريعاً غذا پيدا كنيد.

بدن شما مي‌تواند در طول هفته‌ها با اتكا به ذخاير چربي بدن دوام بياورد. با اين‌حال، شما احتمالاً از علل متعدد ديگري مانند آسيب، نوردهي، مسموميت يا بيماري جان خود را از دست خواهيد داد. در حقيقت، مردم در چنين شرايطي از گرسنگي نمي‌ميرند، بلكه آسيب‌هاي ديگر موجب مرگشان مي‌شود. 

۱۱- آتش


چوب براي شروع آتش كافي هستند. درست كردن آتش در چنين حالتي، حتي تحت بهترين شرايط دشوار است. بهترين برنامه اين است كه كاور باراني به همراه داشته باشيد. 

۱۰- برنامه‌هاي تلويزيوني مرتبط را تماشا كنيد


تماشاي اين برنامه‌ها، شما را براي شرايط مشابه آماده مي‌كند.

تماشاي اين نوع از برنامه‌هاي تلويزيوني جالب است، اما باز هم تا واقعيت فاصله دارد. ممكن است شما بتوانيد چند نكته كلي را ياد بگيريد، اما بايد مراقب باشيد كه اين اطلاعات كلي را با يك حس كاذب از امنيت اشتباه نگيريد چون شما شاهد بسياري از قسمت‌هاي زنده ماندن نبوده‌ايد و كل ماجرا را نديده‌ايد. 

۹- مارگزيدگي


تو بايد زهرمار را از نيش مار بيرون بكشي.

تحقيقات باليني نشان مي‌دهند كه اگر وسايل مكش را اعمال كنيد، آسيب بيشتري وارد مي‌شود. علاوه بر اين، يخ و پوشش‌هاي فشرده‌سازي آسيب بيشتري دارند. محل زخم را بشوييد، آن را بپوشانيد و سعي كنيد هر چه سريع‌تر به بيمارستان برويد. 

۸- خرس


تو سريع‌تر از خرس هستي.

نه، اين‌طور نيست. خرس سريع‌تر از انسان‌ها است. براي زنده ماندن به روي بلندي‌ها برويد. خرس‌هاي سياه اغلب در هنگام حمله بلوف مي‌زنند اما از درخت بالا نمي‌روند. 

۷- آب در كوير


بايد بلافاصله آب را در بيابان پيدا كنيد.

در سايه بنشينيد و سعي كنيد زياد عرق نريزيد. فقط در طول شب زماني كه خنك‌تر است، حركت كنيد. برخي از افراد بعد از ۴ ساعت جستجوي آب، جان خود را از دست‌ داده‌اند، درحالي‌كه برخي ديگر تا ۲ روز با حفظ آنچه دارند جان سالم به در برده‌اند.


۶- زلزله


در طول زلزله در يك درگاه بايستيد.

بسته به سن ساختمان ممكن است اين توصيه، بدترين توصيه باشد. در سازه‌هاي مدرن، مكان‌هاي بسيار بهتري براي پناه گرفتن وجود دارد، مثل زير ميز يا سه كنج ديوار. 

۵- گياه خوردن


خوردن گياهان مطمئن است.

اين جمله صادق است اما نه هميشه. براي اجتناب از خوردن گياهان سمي، آزمايش خوردني بودنشان را قبل از مصرف انجام دهيد. حتي اگر گياهاني را پيدا كرديد كه سمي نيستند، فراموش نكنيد كه در هر صورت اين گياهان ارزش غذايي بالايي ندارند و فقط براي جستجويشان، وقتتان را تلف خواهيد كرد. 

۴- سرما


اگر كف دره سرد است، به سمت بالا حركت كنيد.

هرچه بالاتر برويد، باد سرد بيشتري با شدت بيشتري شما را تهديد خواهد كرد، علاوه بر اين، در ارتفاعات آتش روشن كردن خيلي سخت‌تر است. 

۳- تصميمات اشتباه


ناگهان فكر مي‌كنيد كه همه چيز برايتان پشت سرهم اتفاق مي‌افتد.

شرايط بقا هميشه به‌طور ناگهاني اتفاق نمي‌افتد. آن‌ها معمولاً نتيجه‌ي مجموعه‌اي از تصميمات هستند. مثلا اگر در حال ماهيگيري هستيد و ناگهان رعد و برق مي‌زند، بايد بلافاصله از حاشيه‌ي رودخانه فاصله بگيريد وگرنه سيلاب شما را غرق خواهد كرد. 

۲- باهوش‌تر شويد


بقا در آن است كه بدانيد بايد چه‌كار بكنيد.

باهوش‌تر باشيد و از عقل سليم استفاده كنيد. بهترين راه براي زنده ماندن اين است كه شرايط خودتان را به شرايط خطرناك تبديل نكنيد. 

۱- بازي با يك خرس


اگر خرس ديديد، كارتان تمام است.

راستش را بخواهيد، بستگي به خرس دارد. اگر خرس خاكستري ديديد، روي زمين بخوابيد و اندام‌هاي حياتي خود را بپوشانيد و وانمود كنيد كه مرده‌ايد. اما اگر خرس سياه باشد، اين راه حل به شما كمك نخواهد كرد و برعكس، بايد با استفاده از لباس‌هايتان و جيغ و پاي‌كوبي، خود را بزرگ و تهديدكننده جلوه دهيد. با اين‌حال، مراقب باشيد كه ارتباط چشمي برقرار نكنيد.اميدواريم كه اين مطلب برايتان مفيد واقع شده باشد. شما از چه شايعات ديگري در خصوص اصول بقا باخبر هستيد كه بايد در موردشان عاقلانه‌تر رفتار كرد؟ آن را در بخش نظرات برايمان بنويسيد.

منبع: لست سكند